Test Skarpet Biegowych. Nastopy.pl MontBlanc 2011
29.09.2011
autor: krzysztof.wadas@nastopy.pl

Pod koniec lipca w słonecznej Szwajcarii , w przepięknej okolicy Chamonix, odbył się bieg dookoła MontBlanc. Jeden z najtrudniejszych biegów terenowych na świecie. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawiciela nastopy.pl, który w tak extremalnych warunkach, testował specjalnie dla Was skarpety.  Które się najlepiej sprawdziły i  „pokonały” górę, a które  zostały boleśnie obnażone przez królową Alp ? Szczegóły poniżej:

Trasa nie była prosta…

…ale zwycięzca mógł być tylko jeden!

I jesteś nim właśnie TY, gdyż od teraz nie będziesz miał już problemu z doborem skarpet!!!

Skarpety  były testowane pod względem termoaktywności, pocenia się stóp, odprowadzanie wilgoci, przylegania, ochronie przed otarciami, bezuciskowości oraz trwałości.

Krótkie ( ale szczere)  podsumowanie:

  • Columbia (Karasi Trail Running)– te najbardziej mi spasowały, bardzo dobre dopasowanie do stopy, nie przesuwają się na stopie w czasie biegu, bardzo dobrze oddychają nawet w upalne dni, wytrzymałe, nadają się na długie biegi,
  • Columbia New Pagora – podobne do Karasi, właściwie różnią się lekko składem oraz wizualnie. Nie mają dodatkowej warstwy frotte na podbiciu, więc na ultra biegi lepszy okazały się Karasi.
  • Nordhorn (Trekking bambus) – bardzo solidne skarpety trekingowe, ale do biegu też się nadają, raczej na chłodniejsze dni, dobrze trzymają się stopy, wytrzymałe,
  • Contim (Running Trail) – dobrze dopasowane, dobrze oddychają, ale trochę słabe, przeznaczone na krótkie i średnie biegi, nie na ultra dystanse,
  • Contim Running Raid – bardzo dobrze dopasowane, świetnie odprowadzają wilgoć, ale  raczej na krótkie dystanse,  myśle dobre np. na siłownie, na bieżnie,
  • Expansive (Runner) – tylko na krótkie biegi w ciepłe dni, słabiutki ściągacz,
  • Expansive (Treking Light) – najsłabsze ze wszystkich, ściągacz za delikatny, materiał się szybko mechaci, raczej do lekkich spacerków.

Ostatecznie na najwyższym stopniu podium, jeśli chodzi o biegi w terenie, stają skarpety Columbii!!!. Dostępne w nastopy.pl stronie kliknij.

a jeszcze jedna panoramka…:)


 

4 komentarzy: odpowiedz
Wojciech
04.10.2011, 14:49
Extra foty. Ja biegam w raidach po mieście bardzo fajne
odpowiedz
upload zdjęć
30.01.2013, 10:01
Żadko czytam blogi, ale, jednak, jednakże, lecz ten przypadł mi do gustu, jaku, pociągu. Masz autorze to coś!
odpowiedz
Ivan
05.10.2011, 08:06
No ładnie nastopy.pl się rozwijają. Tak trzymać
odpowiedz
ewa
05.10.2011, 18:43
Kupiłam ostatnio 2 colombie dla mnie i dla męza. Skarpety sa super tylko są raczej męskie gdyz stopa jest bardzo szeroka i dla mnie 39-42 byly zbyt szerokie ( mam stopę 39) Poza tym super własciwości.
odpowiedz
dodaj komentarz:
imię *
adres email *
treść komentarza: *
*
* pole wymagane

publikuj komentarz

  • Najnowsze wpisy

  • Archiwa