Skarpety antyzapachowe, to te o właściwościach antybakteryjnych oraz antygrzybicznych, które zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Skarpety antyzapachowe swoje właściwości zawdzięczają odpowiedniemu doborowi przędzy oraz technologii, w której zostały wykonane.

Jakie rodzaje skarpet antyzapachowych znajdziesz w nastopy.pl? 

Skarpety wykonane w technologii Purista

Technologia Purista dawniej z powodzeniem była wykorzystywana przede wszystkim w procesie produkcji pościeli mając na celu zapobieganie jej przepacaniu. Zastosowanie tego środka w skarpetkach umożliwia kontrolę nad rozwojem flory bakteryjnej, a w konsekwencji powstawania nieprzyjemnego zapachu. Skarpetki wykonane w technologii Purista zachowują świeżość na dłużej, nawet w trakcie użytkowania w wymagających warunkach (wysoka temperatura, duża wilgotność) do 50 prań.

Zobacz skarpety wykonane w technologii Purista >>
Skarpety antyzapachowe z włókna bambusowego

Natura wyposażyła włókna bambusowe we właściwości antybakteryjne. Roślina dzięki temu nie jest atakowana przez pasożyty, a co za tym idzie w trakcie uprawy bambusa nie stosuje się pestycydów. Antybakteryjne właściwości bambusa sprawiają, że producenci decydują się na tworzenie produktów z opisywanego włókna, które podobnie jak bambus cechują działania antybakteryjne i antygrzybiczne, a w konsekwencji zapobiegają powstawaniu brzydkich zapachów.

Zobacz skarpety antyzapachowe z włókna bambusowego >>

Czy wiesz, że…?

Czy wiesz, że tkanina bambusowa w przeciwieństwie do tradycyjnej celulozy nie potrzebuję do produkcji surowca pochodzącego z drzew, które rosną latami. Bambus rośnie niesamowicie szybko nawet 1m/na dobę! Dodatkowo ze względu na antybakteryjne właściwości bambusa jego hodowla nie wymaga chemicznych oprysków, a więc jest to tkanina wyjątkowo przyjazna dla człowieka i środowiska.
Apretura przeciwbakteryjna Sanitized® Silver to doskonała „warstwa ochronna”, która zapobiega przed rozwojem mikroorganizmów, a w konsekwencji chroni przed przykrymi zapachami. Apretura ta zawiera azotan srebra, który działa jak dezodorant pomagając zachować świeżość tkanin na dłużej. Substancja doskonale chroni przed grzybami, bakteriami, pleśnią.

Zobacz skarpetki sportowe z Sanitized® >>

Zobacz stopki z Sanitized® >>