Uwielbiasz piesze wędrówki w trakcie których pokonujesz kilka, kilkanaście, a może kilkadziesiąt km? Przygotowujesz się przed kolejną wyprawą i chciałbyś czuś się w pełni komfortowo? Pomyśl o wyborze odpowiednich skarpet. To one osłaniają Twoje stopy i wraz z obuwiem stanowią jeden z najważniejszych elementów ekwipunku podróżnika.

Skarpety na podróż pełną wrażeń.

Każda piesza wędrówka, a przede wszystkim góska wyprawa, wiąże się ze zmiennością pogody. Nigdy nie możemy być pewni, czy prognozy sprawdzą się i przejdziemy przez wyznaczoną trasę suchą stopą.

Co powinny zapewniać skarpety na piesze wędrówki? 

  • powinny adaptować się do pogody, zapewniać komfort przez długi czas
  • powinny posiadać właściwości termoizolacyjne
  • powinny zapewniać skuteczną wentylację
  • powinny szybko schnąć
  • powinny chłodzić w upalne dni i ogrzewać stopy w przypadku niskich temperatur
  • powinny posiadać anatomiczny kształt (prawa i lewa skarpetka)

Skarpety dzięki, którym Twoje stopy pozostaną suche

Bawełna cieszy się popularnością wśród producentów skarpetek „codziennych”. Warto jednak pamiętać, że nie jest dedykowana do produkcji skarpet, które wykorzystywane będą przez osoby pokonujące dalekie trasy. Bawełna zatrzymuje bowiem wilgoć, a w konsekwencji musimy liczyć się z faktem, że jej suszenie jest czasochłonne. Wilgotne skarpetki mogą przyczynić się do powstania odparzeń i pęcherzy.

W takim razie…które skarpety warto wybrać?

Rozważ wybór skarpet antybakteryjnych z dodatkiem wełny, których grubość zaliczna jest do średnich. Osoby uczulone na włókna wełny bądź nielubiące jej faktury mogą zdecydować się na skarpety z domieszką bambusa lub jedwabiu.

Poznaj odpowiednie skarpetki z wełny merynosowej

http://bit.ly/2x3ZyYo  skarpety Medic DEO

http://bit.ly/2Fejk7ZSKARPETY TREKKINGOWE SILVERWOOL DEODORANT

http://bit.ly/2wWJ8RNSKARPETY TREKKINGOWE EXTREME KEVLAR