Skarpety kompresyjne stają się coraz bardziej popularne, zyskując sobie tym samym grupę zagorzałych wielbicieli, ale również przeciwników. Wszyscy zadają sobie pytania: Co ta kompresja tak naprawdę daje? Dlaczego mam płacić za skarpety po 200 zł? Myślę sobie, że tak naprawdę ta dość zaporowa dla większości cena wywołuje tyle emocji. Jeśli te skarpety kosztowałoby jak każde inne solidne skarpety sportowe – do 30 zł – nie byłoby tematu. Każdy by spróbował, jeden był docenił, drugi nie i tyle w temacie.

Fakt jest taki, iż kompresja pomaga. Nie bezpośrednio w uzyskaniu lepszego wyniku podczas danego biegu, ale pośrednio podczas przygotowań do niego. Noszenie skarpet kompresyjnych podczas treningu i po nim, wspomaga szybszą regenerację mięśni co sprawia iż jesteś szybciej gotowy do kolejnego biegu. Oczywiście aby to docenić musisz biegać naprawdę dużo, oceniam że min. 50 km tygodniowo.

Na rynku można spotkać sporo producentów skarpet kompresyjnych. Od najbardziej znanych jak Cep, Compressport, Royal Bay po mniejszych anonimowych, którzy twierdzą, że „sprzedają kompresje”. Jako pracownik sklepu nastopy.pl bardzo często jestem zapraszany na wizytację fabryk naszych dostawców i podczas takiego tour-u można uzyskać się sporo ciekawych informacji, stąd wiem z pierwszej ręki iż wyprodukowanie skarpet kompresyjnych nie jest wcale takie proste. Według mojej wiedzy żaden polski producent nie produkuję skarpet kompresyjnych, a wszyscy topowi produkują na zachodzie. Na czym polega problem. A no na tym, iż stopień kompresji w skarpecie musi być odpowiednio zmierzony w każdym punkcie i spełniać odpowiednie normy. To wiąże się z zastosowanie certyfikowanej aparatury pomiarowej i stosowaniu bardzo wysokiej kontroli jakości podczas produkcji.

Poniżej kilka bardzo ciekawych fotek z jednej z fabryk, która dla nas produkuje:

 

 

Z racji tak precyzyjnego procesu produkcyjnego, płynie jeszcze jeden wniosek. Skarpety aby nie traciły swojej kompresji nie powinny mieć praktycznie żadnych wzorków, przeszyć, napisów. Każdy dodatkowy haft wpływa na spadek kompresji i skarpety nie będą „działały” dobrze. Miej to na uwadze podczas decyzji o zakupie:) Chcesz poczytać więcej o stopniach kompresji, nie ma sprawy- Kliknij

 

Aktualnie w swojej ofercie posiadamy:

– artykuły firmy Compressport (kliknij).

– skarpety kompresyjne marki BRBL – topowej klasy skarpety w przystępnej cenie (kliknij)

Produkty te spełniają wszelkie normy kompresji i szczerze je polecamy.

 

Nie zapomnij odwiedzić naszej strony kiedy następny raz pomyślisz o skarpetach kompresyjnych 🙂

Pozdrawiamy.