Spróbujemy rozprawić się z najczęściej zadawanym pytaniem przez klientów dzwoniących do nas w sprawie zakupu skarpet narciarskich. Jakie kupić? Cieńsze, bardziej przylegające i dopasowane czy jednak grubsze, „luźniejsze”? Jak to zwykle z trudnym pytaniami bywa nie ma oczywistej odpowiedzi:). Aczkolwiek zestawiając budowę i skład skarpet z danymi o Twoich umiejętnościach i oczekiwaniach jakie masz od czasu spędzonego na stoku myślę, że spokojnie możemy bardzo ułatwić Ci podjęcie decyzji jakie skarpety narciarskie kupić.

 

1. Jeździsz dobrze, masz dobrze spasowanego buta o wysokim stopniu twardości.

Wybierz skarpetę cieńszą, bardziej dopasowaną. Po pierwsze grubsza mogłaby zacząć cisnąc po paru godzinach, po drugie , jako że jeździsz dobrze i dużo, jesteś cały czas w ruchu Twoje ciało generują odpowiednią ilość ciepła , najprawdopodobniej nie jest Ci zimno w stopy.

Nasz typ: Columbia Radiant Ridge (kliknij)

 

2. Jeździsz sporo i dobrze , ale mam słabo dopasowanego buta. (często po kilku sezonach wkładka się nadto rozbiją).

Potrzebujesz skarpety która wypełni nadmiar miejsca w bucie, ale również będzie miała wysokie właściwości termoaktywne. Wełna Merino da tutaj radę:)

Nasz typ: Sesto Senso SKI (kliknij)

 

3. Jeździsz nie za dużo, nie za często. Bywa że stopy Ci marzną.

Tutaj zdecydowanie „atakujemy” skarpetami z dużą zawartością akrylu i wełny.

Nasz Typ: Columbia Ice Wave (kliknij)

 

4. Zjadę kilka razy , skocze na „herbatkę” do baru, popatrzę jak dzieciaki jeżdżą. (bardzo popularna kategoria:))

Zdecydowanie potrzebujesz skarpety, która przede wszystkim da sporą ilość ciepła.

Nasz typ: Oferta Heat Holder (kliknij)

 

 

Jest jedna skarpeta w naszej ofercie, którą jest w około 70% częścią wspólną wszystkich powyższych i na pewno warto wziąć ja pod uwagę w pierwszej kolejności: Todo Snow Drill (kliknij) – skarpeta wyprodukowana we Włoszech, z najlepszej jakości materiałów. Jest cienka i ciepła, dopasowana i nieuciskająca, termoaktywna i szybka schnąca. Pomyśl bo warto!!!:)

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2015!!