Skarpety TODO.

Kiedy w 2009 roku zakładaliśmy sklep nastopy.pl powiedzieliśmy sobie: „mamy spore doświadczenie w sprzedaży online, trzeba spróbować na pewno wypali”. Rzeczywistość nie okazała się, aż tak różowa… . Dojście do momentu w którym się teraz znajdujemy,  kosztowała nas wiele pracy, pieniędzy, trudu, czasem dostarczała przygód i wymagała dużo szczęścia – ale to może historia na inny wpis na blogu, może książkę.  Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że jesteśmy na początku krętej drogi, ale mamy pomysł jak tam dojść wyżej i opisuje go jedno słowo „TODO”.

 

Własna marka produktów.

Posiadanie własnej marki to z jednej strony nobilitacja  z drugiej, jak weryfikuje rzeczywistość,  spory kłopot.  Aby wypromować markę musisz spełniać szereg  trudnych warunków: produkt musi być unikatowy, funkcjonalny, tani, ładny, a ty musisz mieć: cierpliwość, zasoby finansowe, zdolności marketingowe i może nawet najważniejsze, choć z małym wpływem własnym – szczęście.  Po analizie „+” i „-”  tylko najwięksi  mogą pozwolić sobie taki ruch. ( żeby była jasność nam wyszło na „-” bo do największych nam daleko jeszcze). Co robi 80% producentów, którzy decydują się na własna markę. Produkują w Chinach słabe jakościowo rzeczy, które później sprzedają, w przypadku skarpet , po 40-50 zł w ładnych etykietach w polskich galeriach, a ich koszt to może 2-3  zł.  Jeszcze inni zaczynają produkować w takich krajach jak Polska, gdzie jest kilku naprawdę dobrych producentów stale zbliżających się do zachodnich standardów (JJW, Steven, Mondo Calza), a i minima zamówień nie są takie wysokie jak na zachodzie Europy. My, podobnie jak z pierwszym pionierskim pomysłem jakim jest w sklepie nastopy.pl -> WYSYŁKA ZAWSZE GRATIS <- bez minimalnej wartości koszyka, również poszliśmy z marką TODO w przeciwnym kierunku.

 

Dlaczego TODO ?.

Skąd wzięła się nazwa i logo? Szukaliśmy prostej, krótkiej nazwy, którą będzie można łatwo zapamiętać. To-Do fajna, dźwięczna , dwu sylabowa. Z angielskiego znaczy „robić” , z hiszpańskiego  „wszystko”. Robić wszystko, robić coś z niczego, tworzyć od zera do samego końca. Logo to rozrastające się kryształy, symbolizujące piękność,  prostotę, a jednocześnie pożądanie i chęć posiadania. Jeden z nich jest w innym kolorze – to właśnie ten rodzynek , który  wyróżnia się nawet wśród innych produktów premium.

 

„TODO” – pomysły, cele.

Marka TODO to właśnie marka premium. Produkujemy nasze skarpety we Włoszech, u największego światowego producenta skarpet technicznych, gdyż tylko tam znaleźliśmy to czego szukaliśmy. Takich skarpet jakie chcemy proponować pod marką Todo nie ma za dużo na polskim rynku – w cenach polskich nie w Euro (X-socks, Smartwool, Bridgedale – dobre, bardzo drogie). W skarpetach Todo chcemy otrzymać unikalną, wysoką jakości  w każdym interesującym nas aspekcie. W całym procesie produkcji, od designu poprzez materiały, wykonanie, kombinacje przędz, budowę, kontrolę jakości, aż po wygląd opakowania czy sposób pakowania – jakości dla nas jest najważniejsza, gdyż klient tego potrzebuje. W tych samych fabrykach gdzie wykonywane są skarpety Todo produkują Salomon, North Face, Asics  czy Columbia i my od niedawna czerpiemy z wiedzy tych samych inżynierów i grafików oraz korzystamy z tych samych maszyn.  Oczywiście i w takich firmach zdarzają się skarpety nazwijmy to „ nie udane” ,ale my w przeciwieństwie do gigantów nie mogliśmy sobie pozwolić na starcie na „ słabe” wyroby. Stąd nasze wielotygodniowe testy skarpet, wizyty na targach branżowych  w Monachium czy Friedrichshafen, długie rozmowy z designerami i klientami.  Każda skarpeta Todo jest dopieszczona i sprzedajemy ja z czystym sumieniem.

 

 

Wizja Todo

Marka Todo powstała jako marka Premium  po to aby dostarczyć polskiemu klientowi, klientowi sklepu nastopy.pl to co jest  na polskim rynku niedostępne lub jeśli jest dostępne to po niesamowicie wysokich cenach. Bardzo często klienci dzwonią,  pytają o techniczne skarpety z wełna merino, coolmaxem, nanoglidem czy jonami srebra.  Oczywiście jesteśmy w większości przypadków doradzić produkt  z naszej aktualnej oferty, ale coraz częściej pojawiają się pytania, o coraz bardziej wyrafinowane funkcjonalności, klienci proszę o porównanie z taka czy inna skarpetą, którą widzieli z galerii za np. 100zł.  W tą właśnie lukę wpasowuje się TODO.  Jakość najwyższa z możliwych, a cena całkowicie Polska.  Otóż skarpetki TODO nie powstała po to aby skusić najzamożniejszym klientów, którzy i tak nie patrzą zbytnio w portfel i kupują skarpety narciarskie za 200 zł, kask za 2 tyś ,a kurtkę za 8 tyś. Powstała natomiast dla zdecydowanej większości polskiego społeczeństwa. Skarpety Todo sprzedawane są na najniższych współczynnikach marżowych, które gwarantują opłacalność, tylko po to aby klient nastopy.pl , mógł „zasmakować” luksusu a co za tym idzie komfortu za rozsądne pieniądze.

 

Wyprzedaże- Promocje % Marki Todo

Może zdziwi Was, iż skarpety TODO znajdują w sklepie w dziale wyprzedaży i każda ma obniżkę %.

Otóż jest to celowy zabieg . Procent przeceny to różnica pomiędzy ceną skarpety tej klasy na zachodzie Europy, a ceną proponowaną w nastopy.pl. Nie bój się, że jest to sztuczka z serii „podwyższyli sobie przed obniżką i teraz sztucznie przeceniają”.  Po prostu jeśli 7 skarpet trekkingowych będzie w zakresie cenowym 20-25 łatwo można przeoczyć tą najlepsza , zależy nam właśnie nam tym, aby klient kupił tą najlepsza, gdyż tylko wtedy do nas wróci.  To jest jeszcze jeden argument przemawiający za marką TODO. Jak wiadomo sklepy internetowe zarabiają na stałych, zadowolonych, lojalnych klientach, więc jeśli to co piszemy w tym artykule nie byłoby prawdą, to długo byśmy nie pociągnęli.

 

Rodzaje skarpet Todo na chwilę obecną:

W tym momencie skarpetki Todo:  stopki, skarpety trekkingowi (na lato na zimę), skarpety narciarskie (dla dzieci i dorosłych). Poniżej krótka prezentacja:

Todo Black Peak (kliknij) – Profesjonalne skarpety trekkingowe, idealne na wysokie góry. Genialnie sprawdza się w zimie na długich wyprawach trekkingowych i na co dzień, gdyż jest super ciepła.  W okresie jesień-lato-wiosna bardziej uniwersalna, gdyż wełna dobrze wentyluje i odprowadza nadmiar ciepła, w tym  okresie na co dzień – odpada.

Todo Blue Peak (kliknij) – Skarpeta dobra co dzień i wyprawy w cieplejsze dni roku (pielgrzymki niskie góry). Zawartość włókna Coolmax zadba o mikroklimat i wentylację stóp, bawełna zapewni naturalność.

Stopki Todo (kliknij) – jedyne produkowane w Polsce (kliknij) – totalny bestseller od 2 lat. Idealne stopki bawełniane na co dzień. Polecamy z czystym sumieniem.

 

Niebawem u nas (już się produkują).

Todo Snow Drill – prawdopodobnie najbardziej profesjonalna skarpeta narciarska w Polsce.

Todo Ski Kids Merino –  skarpety narciarskie z Wełna Merio, specjalne tylko dla dzieci. W skarpetach tych twojemu dziecku już zawsze będzie ciepło w stopy, nie tylko na stoku narciarskim.

 

Pozdrawiamy,

Zespół nastopy.pl 🙂