Masz problem z poceniem się stóp? Ktoś z Twojego najbliższego otoczenia, rodziny, przyjaciół narzeka na wciąż mokre stopy, szczególnie zimą kiedy trzeba je ” zamknąć” w ciepłych butach?  Nie jesteś sam, z tym problemem zmaga się wielu , ale coraz więcej ludzi o tym mówi i  szuka rozwiązań. Ale po kolei.

Dlaczego występuje nadmierna potliwość stóp?

Na stopach znajduje się więcej gruczołów potowych , niż na innych częściach ciała, dlatego jedna stopa może w szczególnych wypadkach wytworzyć nawet do 0,25 litra potu( tak, nie przewidziałeś się 250 ml). Nadmierne pocenie się stóp jest przykre zwłaszcza dla otoczenia, nie leczone może być przyczyną poważniejszych dolegliwości i chorób jak pękanie naskórka, stany zapalne czy grzybica stóp.

Wilgotne środowisko i ciepło jest świetnym miejscem do rozwoju grzybów oraz bakterii dlatego walka o suche i bezwonne stopy powinna być podejmowana nie tylko po to , by czuć się świeżo, ale przede wszystkim w trosce o zdrowie skóry.

Aby uniknąć przykrego zapachu stóp należy pamiętać o :

  • częstym myciu,
  • dokładnym wycieraniu,
  • używaniu dezodorantów do stóp,
  • noszeniu butów z naturalnej skóry,

W fachowej prasie medycznej natchnęliśmy się również na :

  • noszenie bawełnianych skarpetek, zmienianych dwa razy dziennie.

Tutaj pozwolimy się nie zgodzić. Tak jak fachowa jest ta porada z medycznego pkt widzenia, tak jako specjaliści od skarpetek musimy ją lekko zmodyfikować.

Powyższa zasada dotyczy „zwykłych skarpet” bawełnianych , które w extremalnych warunkach można by zmieniać i 5 razy dziennie. Nie dotyczy ona zupełnie skarpet z serii DeoMed.

Opisywana dwa wpisy wcześniej w wywiadzie z Włodzimierzem Lewinem seria atestowanych (8% Vat) skarpet zdrowotnych DeoMed zapewnia unikalny komfort i w znacznym stopniu zapobiega poceniu się stóp. Skarpety bardzo dobrze wentylują stopę, pozostawiając świetny komfort termiczny( w zimie trzymają ciepło, w lecie odprowadzają jego nadmiar)

Skarpety , które sprawdziły się najbardziej w walce z tym problemem podczas naszych testów to:

Dwa pozostałe modele Deomed Bamboo oraz Silver Seacell , również okazały się skuteczne jednak z racji nie wielkich domieszek syntetycznych w kilku opiniach pojawiły się wątpliwości co do ich skuteczność, jeśli ktoś oprócz problemów z poceniem się stóp, jest również uczulony na syntetyki, zdecydowanie lepiej będzie więc zakupić rekomendowane modele.


2 komentarze

Krystyna · 28 grudnia 2011 o 17:49

Bardzo zainteresował mnie ten artykuł.Miałam również problem z poceniem się stóp.Całkowicie się zgadzam ze stwierdzeniem,że oprócz zabiegów pielęgnacyjnych bardzo ważne jest noszenie odpowiednich skarpetek.Odkąd używam skarpetek z serii Deo Med moje stopy oddychają, a ja wreszcie odczuwam komfort.Polecam!

Machu · 28 grudnia 2011 o 20:54

Kupuje je regularnie, dobrze dają rade !!! Pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.