Skarpety bambusowe ?. Co to za wynalazek ?. Kilka lat temu, kiedy zakładaliśmy sklep nastopy.pl , również zadawaliśmy sobie to pytanie. Jest wiele faktów, jak również mitów na temat stosowania przędzy bambusowej w skarpetach, a jaka jest prawda ???. A no wszystko zależy od szeregu czynników, takich jak chociażby jakość przędzy, producent, przeznaczenie skarpet, kraju pochodzenia.

Dla większości z Was zapewne nie jest to taka straszna nowość i macie swoje doświadczenia  z „bambusem”. Wiemy, że bambusy mają wiernych fanów, jak również zdecydowanych przeciwników. Ale to wszystko nie jest niestety takie proste. Tylko skarpety najwyższej jakości można tak naprawdę poddawać ocenie oraz porównaniu.  Jeśli kupiłeś/aś pseudo „bambusy” na allegro za 0,99 i poszły do kosza po 3 praniach,to  dobre posunięcie…Te skarpety nie nadają się do niczego innego, a przy prawdziwych skarpetach bamboo nawet nie stały. Daj szansę skarpetkom z naszego asortymentu , a szybko polepszysz co dzienny komfort Twoich stóp.

 

Skarpety Bambusowe mają szereg zalet:

  • stopa się nie poci,
  • termo komfort twoich stóp jest na najwyższym poziomie,
  • skarpety nie „śmierdzą”
  • bambusy szybko schną,
  • są bardzo delikatne dla Twoich stóp,
  • skarpety zapewniają tobie i twoim stopom szczęście.

Mają też jedną wadę , o której piszemy oficjalnie:

  • SKARPETY BAMBUSOWE MAJĄ SKRÓCONĄ ŻYWOTNOŚĆ.

 

Co przez to rozumieć ??. Jeśli  kupujesz super skarpety renomowanej firmy z przędzy bambusowej i myślisz , że kupujesz je na kilka lat to jesteś  w błędzie. Kupując bambusy, kupujesz komfort i podwyższony standard życia , ale niestety za pewną cenę.  Najwyższej jakości skarpety z przędzy bambusowej mają to do siebie , że przewidziane są na maksymalnie 50 prań, czyli biorąc pod uwagę , że masz kilka par na wystarczą Ci dłużej niż na rok. Nie piszę tego po to aby Cie zobligować do częstych zakupów, piszę tylko abyś miał świadomość, że coś za coś.

Pozwolę sobie wyróżnić 3 firmy: JJW( niekwestionowany lider), Steven oraz Nordhorn.

1. Firma JJW- pionier ” bambusa” na polskim,a może nawet światowym, rynku. Skarpeta Deomed Bamboo (KLIKNIJ) to absolutny number 1 pośród skarpet bambusowych. Skarpet oficjalnie zaliczana do zdrowotnych (8% VAT): bez-uciskowa, anty-zapachowa, termoaktywna, nie uciskająca, zapobiega poceniu się stóp. Absolutny HIT! Bestseller nastopy.pl.

Warto wspomnieć również o Bamboo Classic (KLIKNIJ) podobne właściwości, lecz za cenę lepszej żywotności, mniej „wygodna”.

2. Firma „Steven” – stopki i klasyki z bambusa (KLIKNIJ) firma bardzo solidna. Skarpety posiadają płaskie szwy oraz bardzo dobrą jakość przędzy. Naprawdę dają radę.

3. W segmencie sportowych brylują skarpety Nordhorn nh7 (KLIKNIJ). Super właściwości odprowadzania wilgoci, niesamowite przyleganie oraz amortyzacja wstrząsów. Sprawdzone w Val di Sol oraz na Syberii ( kolejny wpis na naszym blogu). Extra komfort.

O innych skarpetach z bambusa w naszym asortymencie tu nie piszemy. Blog powstał aby polecać, dla tych którzy szukają rady. My nie bajerujemy ładnym opisami i zdjęciami (choć są niepowtarzalne) , nastopy.pl dostarcza ludziom szczęście !!! 🙂 .


1 komentarz

Jacek · 7 października 2011 o 13:49

Dobre są również bridgedale z bambusa , ale za taką kasę… lepiej sobie kupić 4 nordhorny:)

Możliwość komentowania została wyłączona.