deomed nastopy.pl

Firma JJW z Piaseczna produkuje doskonałe skarpety. W szczególności uważana jest przez wielu za lidera w dziedzinie produkcji skarpet zdrowotnych. W swojej bogatej ofercie skarpet, posiadają całą gamę skarpet zdrowotnych DeoMed specjalnego przeznaczenia, m.in. dla diabetyków, ludzi z problemami krążenia, nadpotliwością, otyłością itd., czy każdego kto po prostu profilaktycznie chce zadbać o komfort swoich stóp i dalsze zdrowie. Potwierdzeniem tej wysokiej jakości skarpet zdrowotnych DeoMed jest zdobycie przez JJW szeregu nagród za swoje wyroby:

Diabetica Expo 2011 – 1 nagroda za najlepszy produkt leczniczy,

Targi Rehabilitacja 2011 – wyróżnienie dla całej kolekcji skarpet zdrowotnych JJW.

Gdzie tkwi tajemnica sukcesu, dlaczego taka popularność, kosmiczne technologie ??

Nie mogliśmy tego przegapić i zadaliśmy właścicielom firmy kilka pytań. Wywiadu udzielił nam Dyrektor Marketingu i Sprzedaży JJW, olimpijczyk z Monachium 1972, a przede wszystkim wybitny specjalista w dziedzinie skarpet, Pan Włodzimierz Lewin.

 

Nastopy.pl : Skąd pomysł na skarpety zdrowotne?

Włodzimierz Lewin: Pomysł przyniosło samo życie. Przed 10 laty pojawił się w naszej firmie cukrzyk, już nawet nie pamiętam dokładnie, jaki był cel jego wizyty, zapewne biznesowy. Jedno tylko zapamiętałem – jego wypowiedź, co musi robić ze skarpetkami dostępnymi wówczas w powszechnej sprzedaży, żeby mógł je nosić (np. przecinać ściągacze, żeby nie uciskały). Zasugerował on również kontakt z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków (PSD), żebyśmy mogli dowiedzieć się więcej na temat pożądanych właściwości skarpetek.

Trzeba wiedzieć, że największe problemy ze stopami mają właśnie cukrzycy, a skrajnym przypadkiem tych problemów jest tak zwany „zespół stopy cukrzycowej”. Jeśli więc skarpetki są dogodne dla cukrzyków, są tym bardziej dobre dla innych grup pacjentów.

 

Nastopy.pl : Dla kogo przeznaczone są skarpety zdrowotne ?

Włodzimierz Lewin: Skarpetki łagodzą przebieg następujących chorób: cukrzyca, niewydolność tętnicza i żylna kończyn dolnych, nawracające grzybice stóp, nadpotliwość i otyłość. Zalecane są również profilaktycznie dla każdego dbającego o swoje zdrowie.

 

Nastopy.pl : W jaki sposób algi, srebro, bambus czy apretura Sanitized® są fizycznie umieszczane w skarpetach?

Włodzimierz Lewin: Fizyczne umieszczenie srebra i alg w skarpetkach zdrowotnych sprowadza się do użycia specjalnych przędz z zawartością jonów srebra i alg morskich. Przędza ma nazwę SeaCell active i jest produkowana zgodnie z niemiecką technologią Lyocell. Dzięki zawartości srebra skarpetki mają długotrwałe działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, a w wyniku tego również antyzapachowe.

Dzięki zawartości alg morskich w przędzy, skarpetki zawierają minerały, węglowodany, witaminy i aminokwasy. Budowa włókien SeaCell® active sprawia, że pod wpływem ciepła dochodzi do uwalniania tych składników i ich zdrowotnego oddziaływanie na skórę stóp – pobudzanie metabolizmu komórek i regeneracji tkanek, wspomaganie krążenia krwi, działanie przeciwzapalne i ochrona skóry – odżywianie, nawilżanie, oczyszczanie, dotlenianie.

Druga stosowana w JJW technologia uzyskiwania bio-właściwości skarpetek polega na trwałym wbudowaniu we włókna skarpetek specjalnej apretury na licencji szwajcarskiej firmy SANITIZED®. Taką licencję może uzyskać jedynie producent gwarantujący najwyższą jakość procesu produkcyjnego. W tym przypadku właściwości zdrowotne są wprowadzane w firmie JJW, a nie „kupowane” wraz z przędzą.

 

Nastopy.pl : Czy łatwo jest dostać 8 % VAT?

Włodzimierz Lewin: Spełnienie wymagań pozwalających na rejestrację skarpetek zdrowotnych jako wyrobów medycznych jest niełatwe i mocno skomplikowane od strony procedur, w tym dyrektyw unijnych, obowiązujących w zakresie wyrobów medycznych. Między innymi musi być dokonana wnikliwa ocena kliniczna przez lekarza posiadającego odpowiednie oficjalne kwalifikacje do wydawania takich ocen. Dopiero formalna rejestracja skarpetek zdrowotnych jako wyrobów medycznych umożliwia stosowanie 8% VAT.

 

Nastopy.pl : W jaki sposób przeprowadzona jest kontrola jakości skarpetek w JJW?

Włodzimierz Lewin: Najwyższa jakość skarpetek zdrowotnych produkowanych w JJW jest wynikiem dbałości o nie już od etapu projektowania, poprzez dobór surowców i technologii, aż do ich ekspozycji w miejscach sprzedaży.

Kontrola jakości wykonania jest 100 procentowa – każda sztuka jest 4-krotnie sprawdzana pod kątem ewentualnych wad. Pierwsze sprawdzenia odbywa się już przy automacie produkcyjnym, następne są przeprowadzane w kolejnych fazach wykańczania wyrobu, ostatnie podczas operacji pakowania.

Właściwości zdrowotne są okresowo weryfikowane w laboratoriach dostawców technologii, w Niemczech i Szwajcarii. Dokumentacja takich badań znajduje się w JJW.

 

Nastopy.pl : Skarpetki JJW oprócz nazwy i certyfikatów odznaczają się niezwykłą  jakością.  W czym tkwi sekret, że konkurencja nie jest w stanie w Wami powalczyć? (#6)

Włodzimierz Lewin: Sekret tkwi w bezkompromisowym podejściu do jakości projektowania i wykonania. Jeśli idzie o projektowanie, to rozwiązania funkcjonalne są konsultowane i testowane przy współudziale instytucji medycznych i pacjentów. Jakość wykonania wynika z nowoczesności maszyn oraz z przyjętej strategii surowcowej –  wykluczone są tzw. przędze regenerowane oraz przędze o niestabilnej, choć dobrej jakości, nawet jeśli są tańsze.  

 

Nastopy.pl : Co Pan myśli o bambusie? Poleciłby Pan te skarpety każdemu potencjalnemu klientowi np. do użytku Heavy duty?

Włodzimierz Lewin: Przędza bambusowa jest super delikatna w dotyku (wbrew temu, co się zwykle sądzi o twardym bambusie), a ponadto jest w naturalny sposób antybakteryjna, nawet bez dodatku apretury Sanitized®. Jest też „oddychająca” (w odróżnieniu od bawełny) – odprowadza wilgoć ze skóry stopy na zewnątrz. Jest więc ze wszech miar godna polecenia we wszelkich wyrobach bieliźniarskich, ale niestety nie do wyrobów heavy duty, np. sportowych. Ceną za wyjątkową delikatność w dotyku, co wynika ze struktury i długości włókien, jest mniejsza wytrzymałość na ścieranie. Dlatego nasze skarpetki bambusowe są wzmocnione super mocnym i elastycznym włóknem Lycra®. Przy użytkowaniu skarpetek bambusowych DeoMed w typowych warunkach, są one wystarczająco trwałe, czego dowodem jest ogromna rzesza stałych, zadowolonych klientów.

 

Nastopy.pl : Z naszego doświadczenia, porównując asortyment sklepu nastopy.pl  jest zwykła bawełna, od której się raczej odchodzi i bawełna od JJW. W czym tkwi sekret?

Włodzimierz Lewin: Odpowiedź na pytanie #6 jest również odpowiedzią na powyższe pytanie.

 

Nastopy.pl : Antybakteryjność, skarpety jak dezodorant? Skąd taki pomysł?  Co więcej, jak to jest, że to rzeczywiście prawda?

Włodzimierz Lewin: Wystarczy zauważyć, że stopy w ciągu dnia są zwykle najbardziej obciążonym elementem ludzkiego ciała (chyba, że ktoś ma akurat leżący tryb pracy J ). Jeśli do tego dodamy obuwie, szczególnie o słabej wentylacji, to można mówić o idealnym środowisku do rozwoju chorób bakteryjnych i grzybicy. Warto temu przeciwdziałać i my to praktycznie robimy.

Antybakteryjne działanie srebra znane było już w Chinach przed wieloma tysiącami lat. To miedzy innymi było powodem wykonywania srebrnych pojemników do przechowywania żywności, mis i kielichów. Apretura Sanitized® to już niedawna historia. Jeśli idzie o zastosowania w skarpetkach, to jedno i drugie wymaga weryfikacji w postaci udokumentowanych badań laboratoryjnych. My takie posiadamy. Bez tego nie byłaby możliwa rejestracja skarpetek jako wyrobów medycznych.

 

Nastopy.pl : Plany na przyszłość w tym temacie. Może skarpetki chłodzące na upalne dni?

Włodzimierz Lewin: W pewnym stopniu takie właściwości maja cienkie skarpetki bambusowe. Na razie wprowadzamy na rynek skarpetki bambusowe Mosquito Stop®, które oprócz działania antymikrobowego, działają przeciwko kleszczom i komarom.  A skarpetki chłodzące – pomyślimy …

 

Nastopy.pl : Jony srebra? Słyszeliśmy, że one się wypierają, np. w Szwecji, kraju bardzo ekologicznym, podchodzi bardzo restrykcyjnie do tego tematu, do tego stopnia, że namawiają, aby nie kupować skarpet z tą domieszką. Dementuje Pan czy broni AG+?

Włodzimierz Lewin: Bronię AG+, ale nie w każdym przypadku. Szwedzi mają rację, gdy mowa o technologii nanoszenia nano-cząsteczek srebra na gotową przędzę lub wyroby z niej wykonane. Wówczas cząsteczki te nie są trwale związane z dzianiną i mogą się uwalniać, a następnie wnikać w skórę, co być niebezpieczne.

Inna technologia, z której wyników my korzystamy, polega na trwałym wbudowaniu jonów srebra w rdzeń przędzy w początkowym procesie jej wytwarzania. Wówczas oddziaływanie srebra na mikroby (bakterie i grzyby) przebiega wyłącznie w dzianinie, a nie w skórze! Takie rozwiązanie jest bezpieczne i korzystne dla zdrowia.

 

Nastopy.pl : Wielka nowością są Mosquito Stop®. Czy Polacy dorośli do takich nowinek?

Włodzimierz Lewin: Czas pokaże … na razie odzew rynku jest obiecujący.

 

Nastopy.pl : Czemu kupować JJW w „Na stopy” jak można kupić 10 pack skarpet bawełnianych za 8 zł w Tesco?

Włodzimierz Lewin: Bo jest zdrowiej, ładniej i … taniej, gdy się uwzględni trwałość skarpetek. Nie mówiąc już o właściwościach funkcjonalnych i bio, jakich w skarpetkach tesc -owych się nie uświadczy.

 

Nastopy.pl : Które skarpetki cieszą się największym zainteresowaniem, a które wg Pan są najlepszym produktem JJW? Czyli innymi słowy, których Pan używa na co dzień?

Włodzimierz Lewin: Największym zainteresowaniem, również moim na co dzień, cieszą się DeoMed® Bamboo.

 

Nastopy.pl : Czy planowane są wersje zdrowotne dla skarpet trekkingowych oraz narciarskich?  Wiele osób uprawiający te formy aktywności fizycznej, przyzwyczajonych do waszej regularnej kolekcji zdrowotnej, pyta o takie wersje.

Włodzimierz Lewin: Skarpetki trekkingowe i narciarskie spełniają większość wymagań stawianych skarpetkom zdrowotnym – są antybakteryjne i anty-grzybicze. O skarpetkach trekkingowych bawełnianych Trekking Deodorant i wykonanych z Prolen Siltex skarpetkach Trekking Deodorant Silver można również powiedzieć, że są bezuciskowe. Jeżeli uda się sprecyzować jeszcze inne oczekiwania klientów wobec wymienionych wyżej skarpetek, będziemy je ulepszać. 

 

Dziękujemy za rozmowę,

Rozmawiał: Krzysztof Wadas

 

KLIKNIJ TUTAJ – by przeglądnąć ofertę i zakupić skarpety zdrowotne JJW w Nastopy.pl


3 komentarze

Leon · 10 listopada 2011 o 16:09

Medic Deo są super na taka pogodę, a i w lecie dają radę, naprawde fajne

Marecki · 10 listopada 2011 o 16:17

Ciekawy artykuł 🙂
Polecam DeoMed -y, używam od kilku lat i bardzo mi podrasowały. Na marginesie SportDEO tej firmy uważam za najbardziej uniwersalne na co dzień.

Iza W. -tester nastopy.pl :) · 2 grudnia 2011 o 11:52

Opinia o Medic Deo

Pierwsze wrażenia dotyczące skarpetek Medic Deo- super miękkie!!! Sama przyjemność w dłoni co naturalnie przeniosło się bezpośrednio na stopy.
Wielki plus za nieuciskający ściągacz- nieuciskający nie tylko z nazwy tak jak to maja w zwyczaju produkty tego typu. Jak dla mnie-idealne do codziennego użytkowania bo jednak przy sportowych wyczynach wole specjalnie profilowane wyroby.
Komfort termiczny bardzo wysoki- wg mnie idealne na jesienno zimowe wieczory- jestem zmarzluchem a te skarpetki zapewniły miłe ciepełko.
Właściwości antypotne sprawdziłam w dwóch typach obuwia: skórzanych półbutach typu traperki polskiej firmy obuwniczej oraz kozakach wykonanych z PVC niemieckiej produkcji( choć tak naprawdę niczego nie możemy być pewni 😉 ). O ile buty skórzane nie stanowiły problemu- w kontakcie z żadnym rodzajem skarpet nie odczuwało się dyskomfortu- to drugie buty miały inne wymagania. Zwykle skarpetki bawełniane i na stopach wyraźnie odczuwałam prace gruczołów potowych. Było ciepło i wilgotno jednocześnie co przy wyjściu na mróz z kolei powodowało szybkie wychłodzenie stopy. Skarpetki Medic Deo w sporej części wyeliminowały ten problem. Nie zlikwidowały go całkowicie bo to raczej niemożliwe . Ale to tak czasem jest gdy człowiek raz zaszaleje i kupi buty „bo mu się podobają” niekoniecznie dobrze wykonane 😉
Dość długo czekałam z ocena skarpet bo chciałam się zorientować jak zachowują się po praniu. I tu mile zaskoczenie bo nie straciły nic ze swej miękkości, mimo iż prane były w pralce a nie ręcznie. Ważne jest także, że mimo bieli skarpet brud dość łatwo się wymywał. Po 5 praniach zachowują wszystkie swoje właściwości a co będzie dalej czas pokaże.

Konkludując- jestem bardzo zadowolona i chyba wiem co przyjaciółka dostanie ode mnie pod choinkę. Postaram się potem sprawdzić jej odczucia bowiem ona ma duże problemy z potliwością wiec jej opinia może być bardzo pomocna.
Gratuluje firmie JJW świetnego produktu. A o sklepie „na stopy” już nie napisze ze przesyłka jest błyskawiczna bo to oczywista oczywistość 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.